Co oprócz gitary, czyli stojak na nuty i piórko

stojak na nutyDla początkujących gitarzystów zwykle to sam instrument jest kluczowym i najważniejszym, wydatkiem. Nie da się ukryć, że właśnie tak się to przedstawia – zwykle na początku nauki nie myśli się jeszcze o innych, potrzebnych do gry akcesoriach. Ale prędzej czy później ich kupno może okazać się konieczne lub przynajmniej znacznie ułatwić i uprzyjemnić hobby. Co zalicza się do takich wydatków?

Piórko do gry
Niektóre rodzaje gitar, jak akustyczna czy elektryczna, wymagają użycia piórka, ponieważ struny są w nich zwyczajnie bardzo twarde. Trudno grać palcami i uniknąć bólu czy otarć. Zapobiec takim dolegliwościom można wybierając odpowiednie piórko. Kostka gitarowa jest niewielkich rozmiarów, ma kształt trójkąta i wygodnie trzyma się ją w palcach, by szarpać za jej pomocą struny instrumentu. Piórka różnią się grubością oraz giętkością – trzeba znaleźć odpowiednie dla siebie oraz używanej gitary.

Jak trzymać nuty?
Dla osób, które dopiero się uczą, kwestia przytrzymania zeszytu z nutami czy chwytami nie jest zwykle paląca. Nie grają skomplikowanych utworów, więc mogą rozłożyć je choćby na ziemi. Stojak na nuty staje się potrzebny dopiero wraz ze wzrostem poziomu skomplikowania granych melodii. Przydaje się wtedy możliwość śledzenia nut znajdujących się na wysokości wzroku, więc zakup regulowanego stojaka na nuty jest bardzo rozsądnym wyjściem, zwiększającym komfort grania i opanowywania nowych melodii.