Co trzeba wiedzieć o perkusji przed zakupem

sonorPlanujesz zakup perkusji? Jeżeli tak to jest kilka kwestii, o których musisz wiedzieć przed zakupem perkusji. Zestawów perkusji, które można kupić jest sporo, jednym z nich jest perkusja firmy Sonor.

Czym jest naciąg bębna?
W ten sposób określa się membranę bębna, która nałożona jest na jego wierzch, a często także na spód bębna. Obecnie najczęściej wykonywany jest z tworzyw sztuczny, ale kiedyś wykonywano je ze skóry. Im bardziej naprężony jest naciąg tym wyższy dźwięk można uzyskać.

Co to jest stopa?
Tym terminem określa się najwyższy bęben, który posiada dźwięk basowy. Zadaniem tego elementu perkusyjnego jest nadawanie rytmu całej grze. Ten bęben występuje w rozmiarach od 18 do 26 cali średnicy.

Co jest najważniejszym elementem zestawu perkusyjnego?
Najczęściej mianem najważniejszego elementu zestawu perkusyjnego jest werbel. Najczęściej werbel ma średnicę 14 cali a głębokość 5,5 cali. Oczywiście dostępne na rynku są także inne werble o innej średnicy.

Co to jest tom-tom i floor-tom?
Te dwa rodzaje instrumentów perkusyjnych zaliczane są do grupy o nieokreślonej wysokości dźwięku. Najczęściej strojone są co kwartę bądź też tercję. Tom-Tomy zwykle są mniejsze od Floor-Tomów. Tom-Tomy Dostępne są o wymiarach 12×8, 14×14 oraz 13×9 cali.