Działanie przetworników

przetworniki gitaroweGra na gitarze elektrycznej możliwa jest dzięki zamontowanemu w niej przetwornikowi. Wie o tym zapewne każdy użytkownik gitary elektrycznej. Jednakże, mniej doświadczeni muzycy być może nie wiedzą, dlaczego właściwie przetwornik jest tak ważny.

Jak to działa?
Jeśli chodzi o same przetworniki, to są to urządzenia, zawierające elektromagnesy. Przeważnie, w pojedynczym przetworniku znajduje się sześc takich elektromagnesów, a każdy z nich odpowiada jednej strunie.

Głównym zadaniem przetworników jest stworzenie napięcia elektrycznego, które później będzie można przekazać dalej, czyli do wzmacniacza. Jeśli chodzi o powstawanie napięcia, to jest ono możliwe dzięki drganiom strun. Jak się jednak okazuje, ażeby napięcie rzeczywiście mogło powstać, w gitarze muszą być zamontowane metalowe struny.

Z jakiego metalu powstają struny?
Okazuje się, że struny tworzy się z wielu różnych metali. Oczywiście, struny z różnych metali mają różne właściwości. Przede wszystkim chodzi o to, iż różne struny dają różnego rodzaju dźwięk. Wydaje się, iż dla osiągnięcia najczystszego i najwyższej jakości dźwięku zdecydowanie najlepszym wyborem są struny stalowe. Tym nie mniej, wybór strun powinno się uzależniać również od rodzaju wykonywanej muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *