Jak zabezpieczyć gitarę – pokrowiec na gitarę

pokrowiec na gitaręProfesjonalny pokrowiec na gitarę wykonany jest z bardzo dobrej jakości materiału typu poliester lub nylon. Materiały te są wodoodporne i nie strzępiące. Środek zaś wypełniony jest dwudziesto lub trzydziesto milimetrowa gąbką lub pianką tapicerską. Boki zaś wypełniane są nieco grubszą warstwą materiału wypełniającego. Wytwórcy zadbali również o korpus i szyjkę instrumentu, wzmacniając te miejsca dodatkową ramką. Zamki błyskawiczne pozwalają na bezpieczne umieszczenie instrumentu we wnętrzu pokrowca. Posiada on również odpowiedniej wielkości zewnętrzną kieszeń na nuty i akcesoria. Dzięki czemu muzyk może wraz z instrumentem zabrać wszystkie potrzebne rzeczy. Bezpieczne przenoszenie instrumentu zapewniają rączki, szelki i pasek, które wszyte są na stałe bądź mocowane metalowymi karabinkami.

Bez względu na to, czy jest to gitara akustyczna, elektryczne, elektroakustyczna, basowa czy klasyczna szeroki wybór pokrowców pozwala na dobranie odpowiedniego do rodzaju gitary. Dzięki czemu instrument będzie odpowiednio zabezpieczony, a jego właściciel pewny, że jego przenoszenie nie będzie niebezpieczne dla niego. Pokrowce można spotkać w kolorze srebrnym, jednak najpopularniejsze są w kolorze czarnym, mogą one posiadać kolorowe lamówki na przykład pomarańczowe, żółte, niebieskie czy zielone.

Właściciele gitar bardzo dbają o swoje instrumenty stąd wybierają najczęściej te, które ich zdaniem najlepiej będą zabezpieczać instrument i umożliwią łatwe jego przenoszenie.