Muzyka

Popek i jego muzyka

Popek i jego muzyka

Polska scena muzyczna jest niesamowicie rozbudowana, ma w sobie wiele typów i całe spektrum osobowości i charakterów. Nie da się jednak zaprzeczyć, że największe grono fanów ma polska scena rapu, hip-hopu. Jest to muzyka, która niesie ze sobą mocny przekaz, ciekawe beaty i jeszcze ciekawszych artystów. Jednym z nich jest na pewno raper Popek. Popek Continue reading Popek i jego muzyka

Muzyka młodzieżowa – amerykański rap w stylu Kanye Westa

Muzyka młodzieżowa – amerykański rap w stylu Kanye Westa

Rap pomimo swojej długoletniej historii uznawany jest za muzykę raczej młodzieżową – to właśnie wśród młodzieży oraz tzw. młodych dorosłych znajduje się najwięcej fanów tego gatunku. Powodem takiego stanu rzeczy może być poruszanie kontrowersyjnych tematów i stosowanie żargonu, slangu, który brzmi znajomo głównie dla młodych osób. Kanye West i inni artyści produkujący rap Jednym z Continue reading Muzyka młodzieżowa – amerykański rap w stylu Kanye Westa

O co chodzi z Otsochodzi?

O co chodzi z Otsochodzi?

Otsochodzi to polski raper, który urodził się w Warszawie. Raper tak naprawdę nazywa się Miłosz Stępień. Kiedyś chłopak używał pseudonimu Młody Jan. W 2015 roku wydał pierwszy minialbum (zobacz albumy Otsochodzi tutaj). W tym samym roku raper Otsochodzi dołączył do akcji „Młode Wilki”. W 2016 roku ukazał się debiutancki album tego młodego rapera. Jak na Continue reading O co chodzi z Otsochodzi?

White 2115 – nowa gwiazda rocka?

White 2115 – nowa gwiazda rocka?

Raper White 2115 bez żadnej wątpliwości wie, jak wzbudzić zainteresowanie swoją muzyką i jak pokazać się w świecie. Jego ostatni album “Rockstar: Do zachodu słońca” do kupienia na Preorder.pl wzbudził ogromne zainteresowanie fanów, przede wszystkim ciekawymi pomysłami na piosenki, których w takim wykonaniu, u White’a nikt się nie spodziewał. Muzyka White 2115 Nie można zaprzeczyć, Continue reading White 2115 – nowa gwiazda rocka?

Gdzie kupić winyle?

Gdzie kupić winyle?

Praktycznie od zarania dziejów ludzkość rozwija swoje muzyczne talenty. Istnieje wiele naukowych dowodów na to, że już starożytni ludzie biesiadowali przy pięknych melodiach, chętnie uczyli się grać na instrumentach oraz pisali pierwsze utwory. Do tej pory muzyka jest bliska sercu wielu osób.

Jak znaleźć ciekawe płyty rap?

Jak znaleźć ciekawe płyty rap?

Polska muzyka rap to jedna z najbardziej rozwijających się sfer muzycznych. Regularnie pojawiają się nowi twórcy, z których wielu jest wartych uwagi. Jednocześnie legendy jak Norbert Smoliński Smolasty wydają nowe płyty. Jak się połapać w świecie rap? Rap to również twórcy zagraniczni. Nie wszystkim odpowiadają płyty Smolastego czy polskie kawałki. Wiele osób szuka muzyki zagranicznej, Continue reading Jak znaleźć ciekawe płyty rap?