Kendrick Lamar To Pimp A Butterfly

Kendrick Lamar – Artysta inny niż wszyscy

Niejednokrotnie zdarza się tak, iż muzycy pragną opowiedzieć pewną historię poprzez swą twórczość. Taka sytuacja najczęściej występuje w świecie rapu, w którym młodzi artyści dążą do opowiedzenia o wszelkich przykrościach wynikających z dorastania pośród ludzi należących do gangów.

Amerykański raper, Kendrick Lamar otwarcie mówił o swej przeszłości, która nie była kolorowa. Wspomniany muzyk dorastał w otoczeniu ludzi, którzy handlowali bronią czy też narkotykami. Tematyka morderstw była Lamarowi znana już od najmłodszych lat. Cała rodzina Kendricka powiązana była ze środowiskiem przestępczym, przez co początki młodego muzyka były stosunkowo trudne. Lamar nabrał odpowiedniego dystansu dopiero dzięki zaangażowaniu się w twórczość muzyczną. Z biegiem czasu albumy Kendricka zyskały olbrzymią sławę, dzięki jego zdroworozsądkowemu podejściu, które spodobało się rzeszy fanów.

Kendrick Lamar zachwycił widownię swym podejściem wobec poważniejszych tematów. Wspomniany raper nigdy nie bał się mówić o problemach dzisiejszego świata. Płyty Lamara przepełnione są tematyką dotyczącą współczesnej Ameryki oraz jej wszechobecnych wad. Kendrick Lamar zyskał nie tylko rzesze fanów, lecz również całe grono nagród, na które zapracował.