malik montana

Malik Montana – początek i rozwój marki

Mosa Ghawsi (bo tak właśnie nazywa się Malik Montana) w młodym wieku wyjechał z Niemiec do Polski, gdzie zaczął tworzyć swoją muzykę w języku angielskim. Rozpoznawalność przyniosła mu jego pierwsza wydana płyta, czyli ,,Haram Masari”. Jego debiut przyjął się bardzo dobrze na polskiej rap scenie, głównie za sprawą utworu ,,Do rana”, do teraz uchodzącego za jeden z jego najlepszych oraz doskonałe wpisanie się w rozwijającą się modę na trap w naszym kraju. Raperowi afgańskiego pochodzenia olbrzymi rozgłos przyniósł album ,,Naajak” wydany we współpracy z raperem Diho. Utwór muzyczny o tej samej nazwie szybko stał się kultowy, a jego prosty, wpadający w ucho tekst zrodził wiele kontrowersji, wpisując się na stałe do kultury masowej, dając dwójce raperów ogromny rozgłos.

Silna marka biznesowa Malika Montany

Malik po konflikcie z Sentino, który wyjechał do Niemiec przejął prawa do marki Get Money Live Life – jednej z najszybciej zyskujących popularność wytwórni w Polsce, do której należy obecnie jedna z wschodzących polskich gwiazd – Alberto. Płyty Malika Montany wydawane są w ogromnych nakładach. Krążek ,,Tijara” promujący jego własną markę ubrań zdobył miano złotej płyty. Popularny raper stworzył także Tijara Mobile – własną sieć komórkową, rozwijając przy tym siłę własnej marki.

Obecnie albumy Malika Montany nie są jego głównym źródłem zarobku. Raper zdobywa ogromne wpływy z reklam m.in na Instagramie, na którym wielkie liczby może zawdzięczyć swoim kontrowersyjnym poglądom oraz licznym konfliktom. Mosa Ghawsi spore dochody osiąga także z marki Tijara, którą sam zbudował od zera.