metronom używany przy perkusji

Metronom elektroniczny – czy warto?

Metronomy elektroniczne dostępne są obecnie w wielu różnych wersjach, dzięki czemu każdy może dobrać sprzęt do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Podstawowe metronomy posiadają zazwyczaj takie same możliwości jak metronomy mechaniczne, tyle że do ich działania potrzebne są baterie. Różnica jest również w tym, że do elektronicznych metronomów można podłączyć słuchawki i co najważniejsze są o wiele mniejsze.

Dlaczego warto kupić elektroniczne metronomy?

Mechaniczny metronom jest zdecydowanie bardziej zaawansowanym urządzeniem, dzięki czemu oferuje więcej możliwości. W wersjach elektronicznych oprócz podstawowych funkcji metronomu, można znaleźć bardzo wiele przydatnych rozwiązań. Początkującym może przydać się na przykład zmiana dynamiki uderzeń, ustawienie różnych brzmień metronomu, czy wiele palet rytmów perkusyjnych, które zdecydowanie ułatwiają ćwiczenie. Osoby początkujące powinny rozglądać się przede wszystkim za podstawowymi modelami, które zawierają także przydatny tuner.

więcej w sklepie
więcej w sklepie

Największe zalety i minusy

Największymi zaletami elektronicznych metronomów jest ich cena, łatwa obsługa, wyjście słuchawkowe i stosunkowo niewielkie rozmiary. Nie można zapominać także o możliwości swobodnej regulacji głośności. Największą wadą jest jednak mocno ograniczona ilość funkcji.

Podstawowy metronom

Podstawowe metronomy posiadają przeważnie możliwość swobodnego dostosowania metrum – zazwyczaj od 1 do 9 beatów. Urządzenia te bardzo często mają wbudowany dodatkowy głośnik, wyjście słuchawkowe i specjalny ekran na którym widać wszystkie ustawienia. Podstawowe metronomy, to najlepsza propozycja dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z basówką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *