album Graduation od Kanye Westa

Muzyka młodzieżowa – amerykański rap w stylu Kanye Westa

Rap pomimo swojej długoletniej historii uznawany jest za muzykę raczej młodzieżową – to właśnie wśród młodzieży oraz tzw. młodych dorosłych znajduje się najwięcej fanów tego gatunku. Powodem takiego stanu rzeczy może być poruszanie kontrowersyjnych tematów i stosowanie żargonu, slangu, który brzmi znajomo głównie dla młodych osób.

Kanye West i inni artyści produkujący rap

Jednym z przykładów muzyków koncentrujących się głównie na muzyce rapowej jest Kanye West. Ten czarnoskóry producent i wokalista od kilkunastu lat nagrywa utwory odnajdujące drogę do serc wielu młodych i odważnych osób, którym nie są obojętne problemy dzisiejszego świata. Liczne dotychczas wydane płyty Kanye Westa korzystają z powodzeniem z tego, co można określić głównymi filarami rapu, ale artysta nie poprzestaje na utartych schematach. Każda płyta niesie ze sobą świeże przesłanie i efekty intensywnych poszukiwań nowych brzmień.

Gdzie można kupić albumy Kanye Westa?

Większość płyt tego artysty można bez problemu kupić w sklepach stacjonarnych i internetowych – są one na tyle popularne, że pozostają ciągle w sprzedaży. Dużo trudniej kupić zapisy koncertów czy też pojedyncze single, które przeważnie szybko zostają wykupione przez największych fanów. Chcąc rozbudować kolekcję, dobrze jest przeszukać serwisy aukcyjne – oferowane tam krążki niekoniecznie są nowe, ale w bardzo dobrym stanie i do tego za okazyjną cenę.