Na co zwrócić uwagę przy kupnie djembe?

djembe

Kupno pierwszego djembe to sprawa niezbyt prosta, szczególnie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z muzyką. Oto kilka cennych porad dla każdego, kto właśnie stoi przed dylematem kupna bębna. Na co zwrócić szczególną uwagę i gdzie warto kupować djembe?

 

Miejsce zakupu

Choć wydawać by się mogło, że miejsce zakupu jest sprawą drugorzędną, dobrze jest je wcześniej dobrze przemyśleć. Szczególnie poleca się kupować djembe w sklepie muzycznym, najlepiej stacjonarnym. Tylko wówczas można na żywo ocenić brzmienie instrumentu. Choć Internet nie oferuje takiej opcji, kusi muzyków przede wszystkim wyjątkowo bogatym wyborem bębnów oraz bardzo atrakcyjnymi cenami.

 

Producent

Obecnie kupić można djembe już nie tylko w sklepach muzycznych, ale także na przykład w sklepach z produktami etnicznymi. Często są to bębny produkowane na potrzeby turystów i Europejczyków zafascynowanych kulturą Afryki. Chcąc mieć pewność, że djembe to produkt wykonany przez muzyka i z myślą o muzyku, warto kupować instrumenty znanych producentów i twórców bębnów.

 

Jakość wykonania

Baczną uwagę zwrócić należy także na jakość wykonania bębna. Kupujący djembe w sklepach stacjonarnych mogą sobie oczywiście pozwolić na dużo bardziej wnikliwą obserwację instrumentu. Warto wybierać bębny wykonane z wysokiej jakości, twardego drewna oraz z dobrze naciągniętą skórą. Idealnie sprawdza się w przypadku djembe między innymi skóra kozy.