rsd 2021

RSD 2021

Record Store Day to święto sklepów oferujących winyle, które ma na celu przyciągnąć klientów do fizycznych odwiedzin, a nie tylko składania zamówień online. To szansa na rozmowę, wymianę zdań czy muzycznych poglądów, a także na zdobycie interesujących płyt winylowych przed innymi. Niektóre pozycje na liście płyt RSD, są naprawdę gorące.

Record Store Day 2021

Wbrew często spotykanym informacjom, Record Store Day to nie jest święto winyli, a święto sklepów oferujących winyle. I to sklepów niezrzeszonych, stacjonarnych, czyli tych, które wciąż pragną kontaktu ze słuchaczem i cenią sobie muzykę ponad czyste zyski. Z tego powodu w RSD nie biorą udziału sklepy działające wyłącznie online, sklepy sieciowe (np. Empik) czy hurtownie muzyczne. Dodatkowo, sklepy nie mogą sprzedawać płyt z listy RSD przed konkretną datą, a także prowadzić sprzedaży online przez pierwszy tydzień od RSD. Chodzi o to, aby przyciągnąć fizycznie klientów do sklepów biorących udział w akcji.

rsd 2021

RSD 2021

W tegorocznym Record Store Day Polska, który zaplanowano na 12 czerwca, wzięło udział około 30 sklepów zajmujących się sprzedażą płyt winylowych, a wśród nich sklep Winylownia.pl. Record Store Day to doskonała okazja do zakupu winyli z oficjalnej listy RSD, zawierającej często atrakcyjne dla kolekcjonerów muzyczne perełki, winylowe klasyki czy powtórne wydania kultowych już albumów, bez względu na gatunek muzyczny. Trzeba mieć na uwadze, że niektóre tytuły mogą zostać bardzo szybko wyprzedane. To, co jest jeszcze dostępne z listy płyt RSD 2021?