Post Malone okładka jednej z płyt

Studyjne płyty rapera Post Malone

Post Malone jest jednym z najpopularniejszych raperów na świecie. Jego największe hity to Go Flex oraz Rockstar. Jest również producentem muzycznym.

Studyjne płyty Post’a

Przełomowym momentem w karierze muzycznej Post Malone’a był utwór White Iverson, który na Soundcloud uzyskał około miliona odtworzeń. Po tym wydarzeniu wytwórnia Republic Records podpisała z raperem kontrakt. Istnieją trzy studyjne płyty Post Malone. Jest to „Stoney” wydana w 2016 roku, „Beerbongs & Bentleys”, która ukazała się w 2018 roku oraz „Hollywod’s Bleeding” z 2019 roku. Post Malone jest bardzo elastycznym raperem i poza klasycznym rapowaniem potrafi świetnie śpiewać. Dlatego odnajduje się na wielu produkcjach, które niekoniecznie są wykonane w konwencji rapowej. Raper współpracował z wieloma znanymi muzykami, między innymi: 50 Cent, Kanye West, Yung Thug, 21 Savage, Big Sean i wielu innych. Albumy Post Malone cały czas cieszą się dużą popularnością na całym świecie.

Kolaboracje artysty

Na uwagę zasługuje fakt, że Post Malone przyjaźni się z piosenkarzem Justinem Bieberem, który również udzielał się na jego kawałkach. Piosenka „Rockstar”, która powstała we współpracy z 21 Savage wylądowała na pierwszym miejscu specjalnej listy Billboard Hot 100, która przedstawia listę najpopularniejszych utworów. Warto zauważyć, że utrzymywała się tam jeszcze przez osiem tygodni, dzięki czemu popularny magazyn Rolling Stone nazwał rapera „jednym z najpopularniejszych muzyków w kraju”. Oficjalny teledysk do Rockstar został wydany w listopadzie. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że Post Malone za utwór Rockstar podczas Biilboard Music Awards zdobył nagrodę Top Rap Song. W 2018 roku pojawiła się informacja, że raper zamierza stworzyć własną wytwórnię płytową.