Gdzie i kiedy używać varigrip?

varigripGra na instrumencie, takim jak gitara, niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pobudza kreatywność, czy też wyostrza słuch. Niestety początkowe ćwiczenia niosą ze sobą także bolesne konsekwencje. Głównie dotyczy to dłoni, czy też palców, które narażone są na naciągnięcia i obrzęki. Jak temu zapobiec? Jest jedno rozwiązanie.

Najczęściej przy problemach z brakiem wystarczającej siły w palcach stosuje się Varigrip. Wbrew pozorom nie jest to żadne lekarstwo, a urządzenie, które z założenia ma poprawić kondycję dłoni. Składa się ono z czterech przycisków dostosowanych do palców. W razie potrzeby można podkręcić poziom trudności, jednak nie jest polecane to początkującym. Dodatkowo możliwe jest utrwalanie całych akordów.

Właściwie można go stosować wszędzie, tam, gdzie znajdzie się chwilę wolnego czasu. Wtedy najlepiej wykonywać jakieś określone ćwiczenia, które przyniosą szybsze efekty. Najlepiej jest jednak nie przeciążać za bardzo dłoni, gdyż ból może się wtedy znacznie pogłębić.

Warto podkreślić, że stosowanie varigripu może być przydatne również zamiast normalnej rozgrzewki palców przez osoby bardziej zaawansowane. Bardzo często nawet profesjonaliści używają go przed koncertami.