Wac Toja Ostry sos

Jakie albumy wydał Wac Toja?

Wac Toja to pseudonim Wacława Osieckiego – polskiego rapera pochodzącego z Kisielic. Wacław urodził się w 1994 roku, a obecnie mieszka w Gdańsku. Jest byłym członkiem QueQuality, czyli wytwórni należącej do Qeobonafide. To jedna z największych wytwórni hip-hopowych w naszym kraju. Wac Toja postanowił opuścić wytwórnię w 2019 roku. Co warto wiedzieć o albumach Wac Toja? Czym wyróżnia się raper Wac Toja?

Albumy Wac Toja

Raper Wac Toja z pewnością odznacza się charakterystyczną barwą głosu. Na swoim pierwszym albumie High Quality znalazły się egzystencjonalne przemyślenia o życiu, związane także z duchowością rapera. Wac Toja był uczestnikiem IV edycji Młodych Wilków Popkillera w 2015 roku. Obecnie najbardziej znanym utworem na YouTube jest Kapitan, który ma ponad 20 mln wyświetleń. W swoim dorobku artystycznym raper może pochwalić się czterema złotymi płytami za utwory:

  • Flamenco
  • Chili Hot
  • Fala
  • Scooby Doo

Nie zapominajmy o dwóch platynowych płytach za utwory Perfekt i Ciepło ciała. Fościnnie Wac Toja występował u Białasa, Silesa, Kizo, Żabsona, Saszan, Bambaxa, Solara, Quebonafide, Szymi Szymsa i wielu innych artystów.

Co warto wiedzieć?

Albumy Wac Toja noszą następujące nazwy: MiDDLE FiNGER (2015) , High N Low (2016), High Quality (2017), TURBOBOOST (2019), Ostry sos (2020), Plasma (2020) oraz Five (2021). W roku 2021 pojawił się także album o nazwie Cały lokal skacze. Jak widać, dorobek artysty robi wrażenie. Raper zaskakuje barwą głosu i unikalnymi utworami o życiu, z którymi można się utożsamiać.