Kękę na koncercie

Kękę: raper, który nie unika trudnych tematów

Kękę, a właściwie Piotr Dominik Siara, to radomski raper, który na scenie działa od 2001 roku. Prawdziwą popularność zyskał jednak dopiero po trzydziestce i nie zanosi się na to, żeby mógł ją w najbliższym czasie utracić. Dlaczego? Jego muzyka charakteryzuje się niepowtarzalnym stylem, a tematy, z którymi się mierzy, są często uniwersalne i mogą przemówić nawet do człowieka, który na co dzień rapu nie słucha.

Szczerość i autentyczność

Kękę tworzy rap, w którym często zamyka doświadczenia ze swojego życia, nierzadko bardzo trudne i niepokojące. Nie da się ukryć, że nawet najbardziej utalentowany raper odejdzie w niepamięć, jeśli nie zapewni swoim słuchaczom chociaż częściowego wglądu w swoje życie. Kękę zaprasza do swojego życia nie tylnymi drzwiami, ale przez bramę główną. I trzeba przyznać, że mroczne to i trudne życie.

Raper bez cienia fałszu opowiada o swoich zmaganiach z alkoholizmem, trudną przeszłością, beznadzieją. To dzięki muzyce udało mu się z tego wszystkiego wyjść.

Kękę prywatnie

Raper miał kiedyś mocno prawicowe poglądy, ale w ostatnich czasach radykalność jego osądów zmalała i stał się bardziej krytyczny wobec niegdyś oczywistych dla niego samego prawd. Da się to odczuć w jego tekstach. Nie należy również zapominać, że rodzina miała ogromny wpływ na jego muzykę. Jest ojcem dwóch synów i to im poświęca najwięcej czasu, chociaż na muzykę również go znajduje.

Kękę był jednym z tych raperów, któremu nikt nie wróżył sukcesu, jednak on ten sukces osiągnąć i wciąż pozostaje na szczycie popularności.