Najlepsze miejsca do znalezienia płyt winylowych

Odrodzenie się płyt winylowych to wspaniała rzecz. Pozostawiła również wielu miłośników muzyki zastanawiających się, gdzie mogą znaleźć ten format w obfitości. Dla tych, którzy śledzą, to pierwszy raz, kiedy wspomnieliśmy słowo „obfitość” w tym artykule, ale to nie będzie ostatni.

W końcu jedną z wad płyt winylowych jest ich rzadkość. Tak więc, jeśli chcesz zbudować swoją kolekcję LP i dodać je do swojej domowej kolekcji płyt, będziesz musiał polować na nie w dość nietypowych miejscach.

Płyty winylowe nie są dokładnie takie jak inne płyty CD lub pliki cyfrowe – są to obiekty fizyczne, które wymagają miejsca do przechowywania i konserwacji z punktu widzenia kolekcjonera. Oznacza to, że nie możesz ich po prostu pobrać ze sklepu internetowego i słuchać w wolnej chwili – musisz wyjść i je znaleźć! Poniżej przedstawiamy nasze ulubione sposoby na znalezienie nowych płyt winylowych:

Nie tylko w sklepach

Nadal można znaleźć mnóstwo sklepów z płytami, które sprzedają płyty winylowe – zarówno nowe, jak i używane. Podczas gdy większość z nich będzie miała morze płyt CD, kaset i winyli, warto sprawdzić zarówno ich wybór winyli, jak i ceny.

Wszyscy mamy nasze guilty pleasures, a jeśli szukasz niektórych łatwych znalezisk, a następnie rozważyć wybór płyt w supermarketach, aptekach i sklepach z pamiątkami. Nigdy nie wiesz, co znajdziesz, a może nawet będziesz miał szczęście i znajdziesz płytę z dzieciństwa! Jeśli chcesz iść drogą internetową, pamiętaj, że sklepy z płytami to nie tylko miejsca, gdzie można kupić płyty i wyjść.

Sklep z płytami Winylownia to szczególne miejsce, gdzie możesz stać, siedzieć, a nawet leżeć, słuchając muzyki na gramofonie. Można tam uzyskać wspaniałe porady dotyczące muzyki, odkryć nowych artystów, a nawet spotkać innych kolekcjonerów winyli. Niektóre sklepy z płytami mają silną obecność w Internecie, więc sprawdź je przed wizytą!