Nauka gry na perkusji

Po zakupie wymarzonej perkusji i pierwszą zabawą pałeczkami na bębnach przychodzi czas zastanowienia. Jak zagrać pierwszą piosenkę? Od czego zacząć? Jak wpasować się w rytm piosenki i odczytywać nuty na perkusję ? Nauka dla początkujących wydaje się nużąca. Spokojnie, jedynie posiadacze słuchu absolutnego nie mają z tym problemów, ale słuch też trzeba sobie wypracować. Poniżej przestawię kilka ułatwiających życie rad dla początkujących perkusistów.

1. Pracuj z metronomem. To podstawa każdego perkusisty. Można go pobrać na telefon lub zakupić w każdym muzycznym sklepie. Pomoże Ci utrzymać rytm i wyrobi w Tobie nawyk już od początku nauki.

2. Znajdź dobrego nauczyciela.  Lekcje mogą być bardzo przydatne, jeśli jednak nie możesz sobie na nie pozwolić, sięgnij po ogólnodostępną wiedzę. Książki, nuty na perkusję, filmiki, poradniki, a nawet kursy – wszystko można znaleźć dzisiaj w internecie, wystarczy trochę zaangażowania.

3. Ucz się systematycznie. Długie przesiadywanie nad instrumentem może łatwo zniechęcić każdego muzyka. Pracując każdego dnia nawet po parę minut, wyrabia się przyzwyczajenia, a przyswojony materiał lepiej zapamiętuje się podczas snu. Zagospodaruj sobie czas na ćwiczenia i rozdziel go na kilka partii. Poświęć czas zarówno na naukę nut na perkusję jak i granie ulubionych utworów i własne kompozycje.

4. Wyluzuj!  Perkusja jest jednym z najciekawszych instrumentów. Można zaszaleć i zagrać co Ci w duszy gra. Nauka nut na perkusję i teorii jest bardzo ważna, ale nie może zniechęcać Cię od grania.

Nuty na perkusje dostępne na stronie https://drumcenter.pl/pl/menu/akcesoria/ksiazki-i-filmy-133.html