Breslau Hardcore okładka

Nowy album Zdechłego Osy – Breslau Hardcore

17 Lutego ukazał się nowy, drugi album Zdechłego Osy Breslau Hardcore. Materiał składa się z czternastu tracków i obfituje w zaskakujące featy. Obok Zdechłego Osy pojawiają się na nim m.in. Hades, Kosi, Pikers, czy reprezentujący krakowską ekipę Ćpaj Stajl – Alik, ale też artyści spoza rapu Jak WaluśKraksaKryzys, Sarsa i Brodka. Za większość produkcji odpowiada Aetherboy1. Na płycie nie brakuje też zawodowych skreczy DJ Zetena czy Osy dogranego na gitarze.

Kolejny album po „Sprzedałem dupę”

Artysta, który rok temu zadebiutował mocno albumem „Sprzedałem dupę” wraca z nowym materiałem. Krążek „Sprzedałem dupę” odbił się szerokim echem i został doceniony przez odbiorców ceniących sobie połączenie dobrej rapowej nawijki z punkrockowym graniem. Płyta rozbija się pomiędzy rapem, popem, punkiem a nawet muzyką eksperymentalną. Nowa Płyta Zdechłego Osy ponownie udowadnia, że nie da się go sklasyfikować do jednego gatunku. Jest to krążek, gdzieś pomiędzy trashowym hip hopem, a punk rockiem. Krótkie i można by powiedzieć brudne piosenki, świetnie oddają hedonistyczne i dekadenckie oblicze współczesnego świata.

Pierwsze single z Breslau Hardcore

Wraz ze startem preorderu premierę miał pierwszy utwór z tej płyty – „ Zakochany kundel”. Na pianinie zagrał tu Młodygad600.  A teledysk zrealizował duet Strachy / Nadolny, obraz świetnie oddaje psychodeliczny klimat i hipnotyzujący nastrój.  Jako drugi singiel promujący Braslau Harcore Osa wypuścił „ Przez Ciebie”. Utwór ponownie różni się od tego co artysta pokazywał w poprzednich utworach. Tym razem usłyszeliśmy psychodeliczny vibe, podbity przez elektroniczny instrumental. Teledysk do „Przez Ciebie” został zrealizowany przez duet Ozzybeng/Starchy i idealnie wpasowuje się w psychodeliczną warstwę numeru. Tekst singla świetnie oddaje mroczna atmosfera, szybkie kadry i efekty specjalne w obrazie. Oba single dowodzą, ze artysta świetnie odnajduje się w różnorodnej stylistyce.

Breslau Hardkore ponownie pokazuje, że Zdechły Osa niebanalnie potrafi eksperymentować z muzyką i mieszać różne style. Nietypowe bity łączą się z niebanalnymi, czasem groteskowymi tekstami. Artysta znów potwierdza, że jest jedną z bardziej wyrazistych osobowości polskiego undergroundu.