Popek - Król Albanii

Popek i jego muzyka

Polska scena muzyczna jest niesamowicie rozbudowana, ma w sobie wiele typów i całe spektrum osobowości i charakterów. Nie da się jednak zaprzeczyć, że największe grono fanów ma polska scena rapu, hip-hopu. Jest to muzyka, która niesie ze sobą mocny przekaz, ciekawe beaty i jeszcze ciekawszych artystów. Jednym z nich jest na pewno raper Popek.

Popek Monster – kim jest?

Popek, Paweł Ryszard Mikołajuw – polski raper, który urodził się w 1978 roku, w Legnicy. Wokalista, muzyk, aktor i zawodnik MMA. Były członek zespołów takich jak: Firma i Gang Albanii. Znany jest ze specyficznego wizerunku. Duża część jego ciała jest pokryta tatuażami. Poddał się również zabiegowi skaryfikacji na twarzy – czyli wycinaniu skóry. Ma wytatuowane gałki oczne, które w rezultacie przybrały w całości czarny kolor. Nie da się ukryć, że ten szokujący wygląd jest nieodłączną częścią wizerunku rapera i przysporzył on mu dużej sławy.

Płyty Popka – jakie są?

Styl muzyczny Popka jest bardzo oryginalny, cechuje się ostrym słownictwem i niezwykłą różnorodnością. Na przestrzeni lat możemy zobaczyć go w wielu odsłonach. Jego albumy to:

– Heavyweight z 2008 roku

– Monster z 2013 roku

– Monster 2 z 2014 roku

– Król Albanii z 2016 roku

– Dr Jekyll and Mr Hyde (oraz Matheo) z 2018 roku

Jedną z jego płyt określa się mianem „Nielegalu”, a jest to „Wyjęty spod prawa” z 2007 roku. Powstały też tak zwane komplikacje czyli: Unplugged z 2015 roku, oraz Sweet 17th z 2017 roku. Popek pojawił się również gościnnie na płytach wielu artystów.