Dom Dla Zmyślonych Przyjaciół Pana Mateusza - nowy album Szpaka

Szpaku – młody i gniewny gracz polskiej rap sceny

Szpaku to raper, o którym trudno było nie usłyszeć. Można zaryzykować nawet stwierdzenie, że z ogromnym hukiem wyrwał się on z podziemia i wdzięcznie ubarwił swoim flow polską rap scenę. Raper ten ma z pewnością niekwestionowany talent i wyjątkowy styl, który sprawił, że nie da się go tak szybko zapomnieć. Co więc o młodym i gniewnym raperze Szpaku warto wiedzieć?

Szpaku – kim jest ten raper?

Szpaku to pseudonim artystyczny, pod którym kryje się nikt inny jak Mateusz Jakub Szpakowski. Raper ten urodził się w 1994 roku w niewielkiej miejscowości Morąg, więc z pewnością jest on zaliczany do grupy raperów młodego pokolenia. Raper Szpaku długo działał w podziemiu, jednak jego ambicje były z pewnością większe. Szpaku wkroczył więc na rap scenę i całkowicie ją zrewolucjonizował. Cechuje go z pewnością charakterystyczna i wyjątkowo mocna barwa głosu, a także dość agresywny flow, którym udało mu się porwać tłumy. Co więcej, raper Szpaku współpracował z tak znaną osobistością polskiej rap sceny jaką jest Paluch. Bez wątpienia to właśnie ta współpraca przyniosła mu największy rozgłos.

Albumy Szpaka

Albumy Szpaka to już całkiem pokaźny dorobek. Raper ma na swoim koncie aż cztery krążki, a co więcej, każdy z nich pokrył się platyną. Największym przebojem i uznaniem cieszył się album pod tytułem „Różowa pantera”, który został wydany 2 lata temu przez wytwórnię GUGU. Nie da się ukryć, że Szpaku ma ogromny talent i zasługuje na uznanie. Z pewnością jego kariera na polskiej rap scenie będzie owocna.