Wytwórnia Asfalt Records

Asfalt Records to wytwórnia płytowa, która na rynku jest obecna już od jakiegoś czasu i coraz częściej wypuszcza fantastyczne kawałki, które kochają fani muzyki w Polsce.

Początki Asfalt Records

Wytwórnia Asfalt Records została powołana do życia w 1998 roku. Jej głównym założycielem i prezesem jest Marcin Grabski, który trafił w rynkową niszę swoim projektem. Dzięki jego ciężkiej pracy wytwórnia mocno się rozrasta, a nowi podopieczni zapewniają fanom muzyki hip-hop coraz ciekawsze i niepowtarzalne brzmienie. Pierwszym albumem wydanym przez wytwórnię był debiut OMP „Wilanów…zobacz różnicę”. Płyta rozeszła w się w tysiącach egzemplarzy. W 2001 roku została powołana do życia sub marka Asfalt Records, która wypuszcza na rynek inną muzykę niż hip-hop. Warto podkreślić, że największymi gwiazdami wytwórni są m.in. takie sławy jak Taco Hemingway, Fisz, O.S.T.R, Pezet czy Emade.

Wytwórnia Asfalt Records i jej kolejne pomysły na rozwój

Oprócz głównego zajęcia, jakim jest wydawanie płyt swoich podopiecznych, Grabski postanowił powołać do życia Asfalt Distro, która zajmuje się dystrybucją. Ponadto w internecie można znaleźć również AsfaltShop, a w nim różnego rodzaju płyty, winyle, kawę, bilety, tekstylia czy akcesoria. Oferta sklepu jest naprawdę obszerna i każdy wielbiciel muzyki hip-hop z pewnością znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie. Ciekawe, kolorowe bluzy, koszulki z krótkim rękawem, czapeczki z daszkiem czy przypinki to jedynie kilka z całej masy naprawdę fantastycznych propozycji sklepu.