Zakup muzycznych talerzy jest bardzo trudnym zadaniem nawet dla profesjonalnych muzyków. Jak łatwo się domyśleć w pierwszej kolejności należy zwrócić szczególną uwagę na materiał z którego wykonane są talerze. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo po jakie materiały w dzisiejszych czasach sięgają producenci, aby zaspokoić oczekiwania swoich klientów.
Mosiądzowe muzyczne talerze
Mosiądz jak powszechnie wiadomo jest niczym innym, jak stopem miedzi (60%) i cynku (40%). Największymi zaletami mosiądzu jest przede wszystkim to, że jest to stosunkowo tani materiał i co najważniejsze bardzo łatwy w obróbce. Muzyczne talerze wykonane z mosiądzu mogą pochwalić się także doskonałą trwałością, która w przypadku tych instrumentów odgrywa bardzo ważną rolę. Talerze wykonane z mosiądzu to obecnie najlepsza propozycja dla osób początkujących. Największą wadę jest oczywiście brzmienie, które jednak początkującym perkusistom nie będzie tak bardzo przeszkadzać.
Brąz B8
Godne uwagi są także talerze wykonane ze stopu miedzi (92%) i cyny (8%). Brąz B8 to bardzo szlachetny stop metalu, który od wielu lat wykorzystywany jest do produkcji wysokiej jakości talerzy perkusyjnych. Brąz jest zdecydowanie droższy od mosiądzu, ale jak łatwo się domyśleć oferuje zdecydowanie bogatsze brzmienie, które bardzo szybko zostanie docenione.
Brąz B20
Brąz B20 to w chwili obecnej jedna z najszlachetniejszych odmian stopu miedzi (80%) i cyny (20%), która zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających i najbardziej wybrednych graczy. Materiał ten umożliwia uzyskanie tysiąca różnorodnych barw i brzmień, dlatego też w branży muzycznej odgrywa bardzo ważną rolę. Największą wadą talerzy muzycznych wykonanych z tego materiału jest niska trwałość, zwłaszcza jak weźmie się pod uwagę powyżej opisanych konkurentów.