Snoop Dogg, czyli legenda świata rapu

Snoop Dogg, inaczej zwany jako Calvin Cordozar Broadus Junior urodził się w Long Beach 20 października 1971 roku.

Młody raper już od najmłodszych lat interesował się światem muzyki, ponieważ uczęszczał na lekcje śpiewu oraz uczył się gry na fortepianie.

Pseudonim rapera powstał na podstawie przezwiska, jakie rodzice nadali małemu Calvinowi. Mianowicie, ze względu na podobieństwo do fikcyjnej postaci, Calvin został nazywany jako Snoopy.

Snoop Dogg, jako młody chłopak nie stronił od świata przestępczego, przez co niejednokrotnie miał problemy z prawem.

Zainteresowanie się światem muzyki sprawiło, iż młody raper zaimponował amerykańskiemu producentowi muzycznemu i raperowi, czyli Dr.Dre. W ramach współpracy z owym producentem muzycznym, Snoop Dogg wziął udział w nagrywaniu albumu The Chronic Dr. Dre. Dzięki owej współpracy, młody raper mógł podjąć się samodzielnego wydania swojego pierwszego albumu, który okazał się niesamowitym sukcesem.

Płyty Snoop Dogg’a

Kariera Snoop Dogg’a okazała się niebywałym sukcesem, co sprawiło, iż współpracował on z wieloma znanymi artystami. Przykładem może być Eminem, Dr. Dre czy też Red Hot Chili Peppers.

Albumy Snoop Dogg’a, zyskały niesamowitą sławę. Raper posiada na swym koncie wiele utworów, które znane są przez każdego fana muzyki.

Fani Snoop Dogg’a zdecydowanie kojarzą albumy, takie jak Doggystyle,  No Limit Top Dogg czy też Tha Last Meal. Każdy ze wspomnianych albumów okazał się niebywałem sukcesem, dzięki czemu kariera Snoop Dogg’a nieustannie się rozwijała.