roland to marka premium

Zestaw perkusyjny TD-11K firmy Roland

Firma Roland to wiodąca marka wśród firm specjalizujących się w produkcji instrumentów muzycznych. Kolejnym modelem wartym zainteresowania jest zdecydowanie TD-11K. Innowacją, która została wprowadzona jest moduł Super Natural oraz modelowanie behawioralne – wspomniane unowocześnienie pozwala na jak najwierniejsze odwzorowywanie naturalnego brzmienia. Jeśli chodzi o pad, w zestawie perkusyjnym TD-11K został zastosowany naciąg siateczkowy na werblu, natomiast reszta padów wykonana jest ze zwykłej, stosowanej często gumy. Warto wspomnieć, że moduł zestawu perkusyjnego to wyjątkowo estetycznie wyglądająca skrzynka, która ma bardzo intuicyjny model sterowania – dzięki niemu korzystanie i częste zmienianie ustawień jest bardzo szybkie i proste. Co więcej, model TD-11K posiada także możliwość nagrywania, edycji brzmień czy też ustawień zestawów. Moduł posiada także dwa typy USB – jeden do podłączenia do komputera, a drugi może służyć jako bank pamięci, dzięki czemu można podłączyć wybrane utwory i grać do nich.

Co warto wiedzieć?

Rozstawienie zestawy perkusyjnego TD-11K jest intuicyjne i proste. Po rozstawieniu perkusja wygląda estetycznie i profesjonalnie, a po podłączeniu oraz uruchomieniu modułu perkusja jest gotowa do pracy. Trzeba przyznać, że pady świetnie dynamizują i reagują na uderzenia, a brzmienie perkusji jest naturalne. Warto pomyśleć o cieńszych pałkach, aby czuć się swobodnie podczas gry. Cały zestaw jest niezwykle praktyczny.

Zestawy edukacyjne firmy Roland

Roland to firma, która znana jest z obszernego zestawu przeróżnych elementów, które przydają się w nauce gry. Najczęściej są to ćwiczenia kontroli czasu uderzenia i ćwiczenia na rozgrzewkę. Firma Roland i tym razem nie zawiodła – trzeba przyznać, że ćwiczenia dostępne w zestawie perkusyjnym TD-11K są rozwijające i dobrze porządkują grę – ćwicząc na zestawie elektronicznym poprawimy także umiejętność gry na zestawie akustycznym dzięki odpowiedniemu dobraniu ćwiczeń. Co więcej, możemy także ćwiczyć grę do wybranego, wbudowanego podkładu. Jest to zarówno świetna zabawa, jak i sposób na rozwijanie swoich umiejętności.