Gdzie uczyć się grać na gitarze?

Istnieje wiele sposobów na to, aby nauczyć się gry na gitarze. Często można opanować tę sztukę nawet samodzielnie, jeśli tylko posiadamy ku temu odpowiednie predyspozycje, doskonały słuch muzyczny oraz zapał do nauki. Zazwyczaj jednak dobrze jest skorzystać z rozmaitych pomocy.

Gra na gitarze wcale nie jest tak trudna, jak wielu osobom się zdaje. Czasem jednak potrzebny jest specjalista, który wie, jaka – na początek – będzie dla nas najlepsza gitara; struny dobrze dobrane dla początkujących również są ważne na pierwszych etapach nauki. Gdzie więc najlepiej jest uczyć się grać na gitarze?

Prywatny nauczyciel

Nauczyciel zazwyczaj nauczy nas wszystkiego od podstaw – obsługi gitary, czytania nut, strojenia. Będzie dobrym wyborem, jeśli nie mamy czasu na regularne uczęszczanie na lekcje albo chcemy uczyć się gry na konkretnym rodzaju gitary.

gitary

Szkoła muzyczna

W szkole muzycznej zazwyczaj trwa nauka gry na gitarze akustycznej lub klasycznej, dlatego jeśli nie mamy nic przeciwko temu, będzie to dobry wybór. Dodatkowo zyskamy także sporą wiedzę z zakresu muzyki ogólnej.

Znajomy muzyk

Ta opcja jest zazwyczaj najtańsza i dobra dla osób, które chcą grać w konkretnym stylu reprezentowanym przez muzyka. Sprawdzi się dla osób z dobrym słuchem muzycznym.