Kupujemy gitarę i niezbędne akcesoria

akcesoria do gitaryJeśli chodzi o wybór gitary, to obecnie na rynku jest ogromny wybór, a producenci aż prześcigają się w najróżniejszych propozycjach. Gitara klasyczna, akustyczna czy też elektryczna – każda z nich posiada charakterystyczne cechy, ale wszystkie służą do tego samego, czyli do wydobywania szlachetnego brzemienia za pomocą własnych palców.

Jaki instrument oraz akcesoria do gitary kupić?

Kupujemy gitarę i potrzebne akcesoria do gitary
Najbardziej klasycznym rodzajem gitary jest bez wątpienia gitara klasyczna, która ma nylonowe struny, szeroki i płaski gryf oraz struny związane na mostku. Charakteryzuje się ciepłym i przyjemnym brzmieniem, a do tego jest świetnym instrumentem do nauki gry. Z kolei gitara akustyczna polecana jest do gry na scenie czy w zespole, ma większe pudło, jest głośniejsza, posiada metalowe kołki na mostku i wąski półokrągły gryf. Gitara ta zapewnia bardziej dźwięczne brzmienie, ale jest też trudniejsza do nauki. Trzecim rodzajem jest gitara elektryczna, która posiada przetworniki elektromagnetyczne, dzięki którym można ją podłączyć do wzmacniacza. Grają one bardzo cicho.

Jeśli chodzi o akcesoria do gitary, to warto wyposażyć się w kostkę do gry, pasek dla grających na stojąco, kamerton elektroniczny, tuner, pokrowiec, stojak, zapasowe struny oraz samouczek.